oficlany serwis klubu

 

 

herb miasta

Zadania publiczne w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane są przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 

Podstawowe informacje: STADION KS LUBLINIANKA

Adres: ul. Stanisława Leszczyńskiego 19, Lublin
Pojemność: 440 miejsc siedzących/
Wymiary boiska: 105 m x 68 m

Wstęp na mecz:
Bilety wstępu w cenie 8 zł /normalny/ i 5 zł /ulgowy/. Bilety ulgowe przysługują: młodzieży uczącej się, studentom, emerytom i rencistom, paniom. Dzieci pod opieką osób dorosłych do 13 roku życia oraz inwalidzi na wózkach z opiekunem mogą wejść na stadion za darmo.

Krótki rys historyczny:
Stadion klubowy KS Lublinianka przy ulicy Stanisława Leszczyńskiego 19 znajduje się w najstarszej dzielnicy Lublina - Wieniawie. Zbudowany został przez Lublinian w czynie społecznym specjalnie dla "Lublinianki". Cała inwestycja trwała przez kilka lat. Uroczyste otwarcie miało miejsce 22 lipca 1951 roku. Stadion powstał w miejscu poniemieckiego boiska, w bezpośrednim sąsiedztwie byłej synagogi i kirkutu, który Niemcy zrównali z ziemią razem z całą żydowską dzielnicą w czasie okupacji Lublina podczas II wojny światowej. W roku 2017 rozpoczęto I etap modernizacji obiektów przy Leszczyńskiego, dzięki pozyskaniu środków przez sympatyków Lublinianki z Budżetu Obywatelskiego miasta Lublina. W pierwszym etapie modernizowane są boiska treningowe przy Czechówce. Jeszcze w roku 2017 nastąpi wyburzenie historycznych trybun stadionu i przygotowanie dokumentacji projektowej docelowego planu zagospodarowania stadionu wraz z otoczeniem. Do roku 2020 planowane jest zakończenie kompleksowej modernizacji.   

Najbliższy mecz

Tabela IV ligi

 

Sponsorzy główni:  

olimp maikdrawexinbetween ekosanitelektromeks


Wspierają nas:

 > 


Partnerzy techniczni: 

 

 

MedicalSport

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności.