oficlany serwis klubu

 

 

herb miasta

Zadania publiczne w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane są przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 

Podstawowe informacje: STADION KS LUBLINIANKA

Adres: ul. Stanisława Leszczyńskiego 19, Lublin
Pojemność: 440 miejsc siedzących/
Wymiary boiska: 105 m x 68 m

Wstęp na mecz:
Bilety wstępu w cenie 8 zł /normalny/ i 5 zł /ulgowy/. Bilety ulgowe przysługują: młodzieży uczącej się, studentom, emerytom i rencistom, paniom. Dzieci pod opieką osób dorosłych do 13 roku życia oraz inwalidzi na wózkach z opiekunem mogą wejść na stadion za darmo.

Krótki rys historyczny:
Stadion klubowy KS Lublinianka przy ulicy Stanisława Leszczyńskiego 19 znajduje się w najstarszej dzielnicy Lublina - Wieniawie. Zbudowany został przez Lublinian w czynie społecznym specjalnie dla "Lublinianki". Cała inwestycja trwała przez kilka lat. Uroczyste otwarcie miało miejsce 22 lipca 1951 roku. Stadion powstał w miejscu poniemieckiego boiska, w bezpośrednim sąsiedztwie byłej synagogi i kirkutu, który Niemcy zrównali z ziemią razem z całą żydowską dzielnicą w czasie okupacji Lublina podczas II wojny światowej. W roku 2017 rozpoczęto I etap modernizacji obiektów przy Leszczyńskiego, dzięki pozyskaniu środków przez sympatyków Lublinianki z Budżetu Obywatelskiego miasta Lublina. W pierwszym etapie modernizowane są boiska treningowe przy Czechówce. Jeszcze w roku 2017 nastąpi wyburzenie historycznych trybun stadionu i przygotowanie dokumentacji projektowej docelowego planu zagospodarowania stadionu wraz z otoczeniem. Do roku 2020 planowane jest zakończenie kompleksowej modernizacji.   

Najbliższy mecz

mecz 27 kolejki

IV ligi lubelskiej

Tomasovia Tomaszów Lubelski 

TKS TOMASOVIA

vs.

 Lublinianka Lublin

 KS LUBLINIANKA

Stadion miejski

Tomaszów Lub. al. Sportowa 8

 26 maja 2019 roku /niedziela/

godz. 17:00

Tabela IV ligi

 

Sponsorzy główni:  

olimp maikdrawexinbetween ekosanitelektromeks


Wspierają nas:

 > 


Partnerzy techniczni: 

 

 

MedicalSport

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności.