herb miasta

Zadania publiczne w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane są przy pomocy finansowej Miasta Lublin

   

Podstawowe informacje: STADION KS LUBLINIANKA

Adres: ul. Stanisława Leszczyńskiego 19, Lublin (Wieniawa)
Pojemność: 440 miejsc (wszystkie siedzące)
Wymiary boiska: 105 m x 68 m

Wstęp na mecz:
Bilety wstępu w cenie 8 zł /normalny/ i 5 zł /ulgowy/. Bilety ulgowe przysługują: młodzieży uczącej się, studentom, emerytom i rencistom, paniom. Dzieci pod opieką osób dorosłych do 13 roku życia oraz inwalidzi na wózkach z opiekunem mogą wejść na stadion za darmo.

Krótki rys historyczny:
Stadion klubowy KS Lublinianka przy ulicy Stanisława Leszczyńskiego 19 znajduje się w najstarszej dzielnicy Lublina - Wieniawie. Zbudowany został przez Lublinian w czynie społecznym specjalnie dla "Lublinianki". Cała inwestycja trwała przez kilka lat. Uroczyste otwarcie miało miejsce 22 lipca 1951 roku. Stadion powstał w miejscu poniemieckiego boiska, w bezpośrednim sąsiedztwie byłej synagogi i kirkutu, który Niemcy zrównali z ziemią razem z całą żydowską dzielnicą w czasie okupacji Lublina podczas II wojny światowej. W roku 2017 rozpoczęto I etap modernizacji obiektów przy Leszczyńskiego, dzięki pozyskaniu środków przez sympatyków Lublinianki z Budżetu Obywatelskiego miasta Lublina. W pierwszym etapie zmodernizowano boiska treningowe przy rzece Czechówce. Zainstalowano automatyczne podlewanie murawy oraz sztuczne oświetlenie . Następnie w tym samym roku wyburzono historyczne trybun stadionu wraz tunelem od strony pawilonu klubowego, co było konieczne do dalszych prac modernizacyjnych. W zimie 2017/2018 zamontowano tymczasową trybunę z 440-oma miejscami dla kibiców. W roku 2018 przesunięto boisko główne w stronę ul.Leszczyńskiego oraz zamontowano układ automatycznego podlewania murawy wraz ze sztucznym oświetleniem treningowym. W kolejnym roku 2019, wybudowano przy boisku głównym nowe miniboisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 65x35 m. Boisko wyposażono w sztuczne oświetlenie oraz magazyn na sprzęt do utrzymania obiektu. Wraz z początkiem roku 2020 ruszyły prace projektowe zadaszonej trybuny na ok. 2 000 miejsc wraz pełnym zapleczem klubowym. Obiekt zostanie zlokalizowany w miejscu istniejącej trybuny tymczasowej. Klub czyni starania aby w roku 2021 (jubileuszu 100-lecia) rozpoczęły się prace realizacyjne, na co konieczne jest zgromadzenie środków  wysokości ok. 20 mln zł.      

Najbliższy mecz

mecz 28 kolejki 

IV liga - gr. mistrzowska

sezon 2020/2021

 Lublinianka Lublin

KS LUBLINIANKA

vs.

Huczwa Tyszowce 

HUCZWA Tyszowce


Stadion klubowy na Wieniawie 

15 maja 2021 r. /sobota/

godz. 16:00 

Tabela IV ligi lubelskiej grupa mistrzowska

 

Sponsorzy główni:  

olimp maikdrawex elektromeks     


Wspierają nas:

inbetweenekosanit


Partnerzy techniczni: 

 

 

MedicalSport

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności.